Son güncellenme :11.11.2018 9:42

Anasayfa > Anasayfa, Fotoğraf Galerisi > ATATÜRK’E SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

11.11.2018 Paz, 9:42

Eğitim İş İzmir 3 No’lu Şubenin 3 yıldır düzenlediği 10 Kasım Ata’ya Saygı yürüyüşü, bu yıl Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu tarafından Karşıyaka’da Büro-İş, Tüm Yerelsen, Eğitim İş 1,2,3 No’lu şubeler ile ADD, CKD, TESUD, TEMAD örgütleri ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

 

 

Yaklaşık 200 kişilik yürüyüş korteji Karşıyaka Kaymakamlığı önünde toplanarak, Atatürk büstünü süsledi. Daha sonra Karşıyaka Çarşı içerisinden müzik ve sloganlar eşliğinde İskele’ye kadar yürüdü.

 

 

Eğitim-İş 3 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Çalışkan; Ulusal Bağımsızlık savaşımızın komutanı, Cumhuriyet devrimlerinin önderi, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri bugün çok daha önemli hale geldiğini belirtti. Üstümüzü saran karanlığın onun ışığı ve fikirleriyle aydınlığa dönüşmesi için, meşalelerimizle tüm yurda bu ışığı Karşıyaka’dan  yaymak için,  bu yürüyüşü düzenlediklerini söyledi.

 

 

Hüseyin Çalışkan, Andımızın yeniden okutulması için ilk davayı Eğitim-İş sendikasının açtığını, ayrıca Milli Bayramların yeniden okullarda belirli gün ve haftalar kapsamında kutlanması için açtıkları davayı kazandıklarını, Müfredattan çıkarılan Atatürkçülük konularıyla ilgili davanın sürdüğünü ve kazanılacağını belirtti.

 

 

Türkiye’de eğitimin Laik karakterinin değişmesine, karma eğitimin sonlanmasına, Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Eğitim müfredatından silinmesine asla izin vermeyeceklerini söyleyen Hüseyin Çalışkan; Ata’ya Saygı Yürüyüşünde insanların coşkusu, bunlara karşı geçit vermeyeceklerinin en büyük göstergesi olduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*